Prader-Willis syndrom og aldring -digitalt fagkurs

Onsdag 26. august 2026 holder Frambu digitalt fagkurs om Prader-Willis syndrom og aldring.

Hvem er fagkurset for?

Fagkurset er åpent for alle interesserte, men er primært rettet mot fagpersoner og tjenesteytere i spesialisthelsetjenesten og kommunen som arbeider med personer som har Prader-Willis syndrom. Pårørende kan også delta.

Hva ønsker vi med fagkurset?

Målet med fagkurset er å øke kompetansen til ansatte i spesialisthelsetjenesten/habiliteringstjenesten og andre relevante fagpersoner om aldring ved utviklingshemning generelt og Prader-Willis syndrom spesielt.
Se program for tider og innhold.

En redigert versjon av fagkurset vil legges ut på denne siden i etterkant. Opptaket vil være tilgjengelig i 14 dager etter fagkurset sendes. Gå inn på “gjennomførte kurs” for å finne det.

Påmelding og oppkobling

Fagkurset er gratis, men påmelding er nødvendig for å kunne delta. Vi anbefaler at du melder deg på i god tid, men du kan melde deg på helt frem til oppstart.

Du vil få en e-post umiddelbart etter at du har meldt deg på, og en ny e-post med lenke til digital oppkobling dagen før fagkurset.

Dersom flere skal sitte sammen og følge kurset, setter vi pris på om alle deltakerne er påmeldt.

Påmeldingsskjema kommer her