Hvem er kurset for?
Dette tredagerskurset er for voksne med diagnosen facioskapulohumeral muskeldystrofi (FSHD). Deltakerne kan også søke om plass for en voksen pårørende, partner eller ledsager/assistent.
Hva ønsker vi med kurset?
Vi ønsker å styrke deltakernes funnskap om facioskapulohumeral muskeldystrofi (FSHD), og dele erfaringer om det å leve med diagnosen. Oppdatert informasjon innen forskning på behandling vil være noe av det som står på programmet. Nærmere programinnhold kommer i god tid før kurset starter. Siste dag i kurset vil være et fagkurs, deltakere som får plass på brukerkurset vil automatisk være påmeldt fagkurset.
Hva trenger jeg å vite om kurs på Frambu?
Kurs på Frambu er gratis for familiene, man bor på Frambu og får måltider servert i vår spisesal.
Tjenesteytere som ønsker å delta, finner mer informasjon i eget søknadsskjema på denne siden.
På denne siden vil du finne mer praktisk informasjon om kurs, reise og økonomi, samt bilder og video fra tidligere kurs på Frambu.